| qKz09 a întrebat:

Hey! cine stie omonimul cuvantului lot (lot de pamant) si capra(animal) plz help

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Capra - de taiat lemne; aparat de gimnastica pentru sarituri; scaun care se afla in partea carutei pe care sta vizitiul; numele unui joc pentru copiii; obicei romanesc de Anul Nou.

| qKz09 explică (pentru Corina):

Merci dar pentru "lot"?

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Lot - Grup de obiecte sau de ființe cu trăsături comune. Grup de sportivi selecționați în vederea formării unei echipe; Loz in plic;

| Inovssakura a răspuns:

Moama si eu am acelasi exercitiu

| Danutz_Mihai_1997 a răspuns:

Uh esti din 23? c ios clasa a 7-a si am in manual acelasi exercitiu sa fac prop cu omonimele cuvintelor lot si capra laughing

| qTudy a răspuns:

Si eu am acelasi ex big grin mersi