| Panteraa a întrebat:

Daca termin liceul la profilul stiinte sociale ce facultate as putea alege legata de geografie? Nu as vrea la cea de geografie propriu-zisa caci mai mult decat profesor nu prea ai ce face. As vrea sa stiu ce facultati mai sunt legate de geografie.

2 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Mai mult decât profesor? Eu zic că ai putea să te alegi şi cu meseria de meteorolog sau ghid. Şi nu cred că sunt nişte meserii care nu pot fi luate în considerare.

| rohax1310 a răspuns:

Facultatea Marina.