| yellowsmileyface a întrebat:

Hey TPU!
Din toamna incep clasa a 9-a la profilul stiinte ale naturi(bio-chimie) si nu stiu toate materiile pe care le coi face.
Dau fundita!
PS.Clasa este intensiv engleza iar a doua limba e germana

Răspuns Câştigător
| kaliseei a răspuns:

Ohoo,cata nostalgie pe mine! Anul asta am dat bacalaureatul si am terminat stiinte ale naturii! Cel mai bun profil dintre toate pentru ca prinzi absolut toate materiile.
In principal, orarul se bazeaza pe biologie, chimie, fizica, matematica! Apoi in clasa a 9-a si a 10-a vei face Informatica, respectiv programare in C++, muzica si desen, pshilogie, filosofie(a 12-a), limbi straine (eu am facut engleza si germana )
Crede-ma e cel mai fain profiiiil, multa bafta!

2 răspunsuri:
| SecretSmile a răspuns:

Profilul tau se bazeaza pe multa bio, chimie, fizica, mate! Fata de generala in clasa a 9a vei face logica, Tic etc

| gabriel88888888 a răspuns:

Si eu sunt tot asa numai ca sunt a 11 vei face mult mate bio chimie fizica romana lb straine apoi astea neinteresante gen psihologie religie desen muzica sport
p.s depinde de liceu la mine se mananca bio pe paine happy