| Tweety3008 a întrebat:

Din toamna o sa fiu boboc si mi-ar placea foarte mult ca,daca nu la anul, in clasa a-10-a sa prind o bursa la un liceu in Suedia.O bursa de un semestru sau de un an intreg acolo,la o scoala in limba engleza.Din pacate nu gassesc nimic, ma puteti ajuta?! Ar fi bun si un pogram de burse in care sa ma inscriu si sa imi caute bursa dupa cerintele si aptitudinile mele!

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

Nu prea am auzit ca liceele suedeze sa primeasca elevi straini asa cum fac facultatile.
Mergi la Bucuresti la Ambasada Suedeza si intreaba. Sau mai cauta pe google. Eu cred ca nu este asa ceva. La facultate da.