| gabytzu707 a întrebat:

Eu ma pregatesc pentru olimpiada de matematica si profesoara imi spune sa rezolv subiecte din gazeta matematica...in fine. Unde pot gasi subiecte si rezolvari(pe net)? Daca ajuta, eu sunt de clasa a 8-a.Heeelp! Imi trebuie urgent... Funda raspunsului corect!

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Http://variante-mate.ro/......onala-mate
Era frumos daca profesoara iti oferea si niste carti sau fise cu exercitii rezovate. Macar sa te indrume putin.

| gabytzu707 explică:

ElenaSa:ce mi-ai dat tu e pentru evaluarea nationala.mie imi trebuie pentru olimpiada de mate...