| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,la scoala am facut engleza si franceza,dar ma atrage mai mult germana decat franceza, pot sa dau la un liceu in care se face engleza si germana?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, te poţi înscrie şi la un liceu unde se studiază engleza si germana!

Dar, la majoritatea liceelor, NU se începe de la "zero" limba germană!
Deci, NU am idee cum te vei descurca sad

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna,depinde din ce oras esti, la unele licee se fac germana, prietena mea e la mate-info si face 6 ore de engleza, 4 ore de franceza si 2 de germana (stiu e la mate-info si face o gramada de limbi straine), dar la mine in oras nu se face germana, decat spaniola...O zi frumoasa!

| MirunaChristina2002 a răspuns:

Pai,stau la nici 30 de minute de Bucuresti si stiu ca prin aropiere este un liceu cu engleza germana, Itta Wegman.