| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, stiti cumva tari unde facultatea costa pana in 10000 de Euro?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit de asa ceva, dar stiu ca sunt peste 20.000 euro pe AN, peste care mai ai nevoi de de bani lunari de cazare, masa, transport, telefon, intretinere samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti un copil destept si determinat, poti intra la facultate in tara ta, pe gratis (la buget), dar trebuie sa ai medii peste 9 iar la unele facultati, peste 9.50.

| Lukasssz explică (pentru Violleta2022):

Acolo in Australia cat costa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lukasssz):

Intre $20.000 si $30.000 pe an.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

România, printre ele. Sunt țări cu învățământul superior gratuit pentru cetățenii lor.

| Lukasssz explică (pentru sadrian46):

Cum fac sa muncesc in strainatate, imi puteti da idei cum sa ma apuc in privat?

| sadrian46 a răspuns (pentru Lukasssz):

Da, o să îți dau, dar nu pot azi.

| manuuu1234 a răspuns:

Pai cam in tarile nordice facultatile nu sunt asa scumpe si invatamantul este unul mult mai superior decat in Romania, cum ar fi Danemarca, Norvegia, doar ca trebuie sa inveti foarte bine, si daca inveti bine cu siguranta vor fi si burse de studiu care te vor ajuta. Alte tari cu facultati bune si nu foarte scumpe ar mai putea fi Olanda, Irlanda