| TheStranger1999 a întrebat:

Sunt a 8-a si as vrea sa cer o parere legata de profilul mate-info celor care au urmat acest profil. Cum este informatica(nu am facut deloc pana acum)? Matematica este chiar asa grea cum se spune? E adevarat ca nu mai ai deloc timp liber? Astept raspunsuri. Dau funda big grin.

Răspuns Câştigător
| afroo a răspuns:

Buna! Eu am terminat anul asta profilul mate-info, intensiv informatica, la unul dintre cele mai bune licee de la mine din judet. Mie una mi-a fost greu la informatica la inceput, pentru ca nici eu nu facusem pana atunci. Depinde mult si de profesor dar daca esti atent si mai lucrezi pe acasa(cand o sa ai ce) o sa te descurci. Intr-adevar e cel mai greu profil, dar nu asa rau precum zice lumea. La matematica se incepe usor cu o recapitulare apoi se intra in materia de liceu, si aici daca esti atent nu va fi foarte greu. Eu am reusit sa termin si sa iau bacul cu bine si am avut timp sa ma distrez cat am vrut in timpul liceului.Nu regret ca am terminat mate-info, un profil real iti deschide mai multe oportunitati si iti dezvolta altfel gandirea. Mult succes!

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

A nu se confunda!
Matematica e una și informatica e cu totul altceva.

| Northern a răspuns:

Matematica e destul de cute la început.
Fizica e interesantă.*Puțin interesantă.
Cât despre informatică...

e GROAZNICĂ!*dar nu imposibilă.
Baftă!big grin

| Comunity a răspuns:

HAHA Pai depinde la ce liceu te duci daca te duci la un r***t de liceu fii sigur ca multa mate-info nu faci. Dar un liceu bun da va face multa mate-info matematica mai avansata si info adica calculatoare, dar daca iti place nu e problema.

| Nadia18 a răspuns:

Eu sunt in clasa a XI-a la profilul mate-info, mie mi se pare foarte greu... Depinde de fiecare

| Loxodonta a răspuns:

Daca iti place nu e grea. In informatica te descurci daca stii matematica si gandesti logic