| freehugs a întrebat:

Hopaa! Maine incepe scoala si tot mai multi elevi ne cer/vor cere sa ii ajutam sa isi rezolve temele. E bine ca voi sa puneti intrebari si sa primiti mura in gura, dar capul nu stiti sa il puneti la contributie?

8 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Mda, oricum vad ca toti intreaba in ce sa se imbrace, nu intreaba unu cum sa procedeze sa dea randament mai mare la invatat sau sa reuseasca sa dea mai mult decat pana acum. Ei nu vad decat haine, "tenesi" si din astea...

| mihaibrasov a răspuns:

Nu trebuie ajutati... In plus temele de vacanta sunt cea mai mare cretinitate inventata vreodata in istoria planetei. Nu-i de-ajuns ca elevii au tema toata ziua in anul scolar? Nici in vacanta sa nu ii lasi?

| Ionutzsa a răspuns:

Sunt sigura ca 80% din intrebari or sa tina de scoala de acum in colo laughing
eu niciodata nu le fac "temele", ar fi culmea laughing mie nu mi le face nimeni...straight face
eventual le dau ceva materiale ajutatoare dar mura`n gura niciodata...
sper sa procedeze la fel si ceilalti useri de pe TPU...
pentru ca de asta avem cap, ca sa-l folosim laughing

| Iasmiine a răspuns:

Nuah si ce daca raised eyebrows? Care`i poanta? Poate nu stiu sa-si rezolve temele. Tu nu ai avut sau crezi ca nu o sa ai niciodata nevoie de ajutor sa-ti rezolvi temele? Thoaa.

| freehugs explică:

AlisSe, eu daca am nevoie de ajutor caut singura pe net ce am nevoie, nu pun intrebari aiurea despre cum se face o ecuatie la matematica sau sa mi se faca rezumatul la vreo cartewinkinginseamna ca tu te simti cu musca pe caciula si esti unul din copii rasfatati caruia i se fac temele stand cu mainile la ceafa si asteptand raspunsul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce retardati as oamenii in ziua de azi rolling on the floor sa-ti faci temele in ultima zii? LOLz... ce ratati, eu nu mi le mai faceam deloc daca le lasam pana in 12 sept laughing...

| DeDea_3309 a răspuns:

Ma, intreaba si ei, ce mare lucru, nu toata lumea stie totul...Nu ne-am nascut toti invatati...

| RaluCuta12 a răspuns:

Ce-i drept nu toti stiu. Dar in regulamentul TPU spune sa nuintrebam pentru teme...