| navarre a întrebat:

Http://www.libertatea.ro/......89500.html oare cati mai sunt ca acest,, specimen", si pana se mai unde poate ajunge cu sfaturi ca,, sa faci ce zice popa nu ce face popa "

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te mira asa de tare? Popa zice ca trebuie, nu ca face. Daca am fi sa facem toti ca popa nu stiu unde am ajunge.oh go onmulte vorbe goale si nimic mai multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti bine la diferitele religii, mai ales cele orientale, ai sa sesizezi ca n-au nimic impotriva religiei noastre.La o privire mai atenta ai sa constati ca religia noastra are ceva impotriva lor dar e o greseala pentru ca nu religia in sine are ce are impotriva lor ci popii din simplu motiv ca in respectevile religii nu mai este nevoie de mijlocitor intre om si Dumnezeu si deci implicit rolul popilor ar disparea.Ca raspuns la intrebare desi mi-e teama ca ma repet(a cita oara?)popii nu sint decit oameni supusi acelorasi placeri lumesti iar unii imbraca sutana exact cum imbrac eu salopeta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ne spune Ledwith cum se face? sau nu? tu ce zici navarre?

| autoboy a răspuns:

Religia o tii pentru tine! nu iti trebuie preoti ca sa crezi in Dumnezeu!