| doreal a întrebat:

Http://www.romanialibera.ro/......isa-321365

Deci e oficial? Asa se vor da examenele din 2019?
Este greu dupa modelul PISA?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu au de unde sa stie ei ce o sa se intample in 2019.
Ministerul decide cum se da bacul si astia nu isi fac planuri pe termen asa lung. Cand s-au implementat camerele de filamt elevii au stiut doar cu cateva luni inainte de bac, ca sa-ti dau un exemplu.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

V-om trai si v-om vedea. Astia fac modificari de la un an la altul si tu vrei sa stii ce o sa fie in 2019? Astia nu stiu nici la anul cum o sa fie.

| doreal explică (pentru CuriousStuff):

Mda. dar asta ne-au spus profesorii si la scoala.

| doreal explică (pentru CuriousStuff):

Si nu le inteleg rostul, oricum se copiaza pe rupte si cu ele rolling on the floor. Cand am dat evaluarea nationala copiau de la mine.

| CuriousStuff a răspuns (pentru doreal):

Orice metoda anti "furat" s-ar inventa hotii o sa descopere cum sa o ocoleasca. Nu o sa existe niciodata o metoda suprema. Pentru ca sunt cativa copii (fii de ministrii) care nu stiu nimic si trebuie sa treaca bacul... Asa ca sistemul trebuie sa-l ocoleasca pe ala, astfel nu numai el o sa poata sa pacaleasca sistemul, ci toti care fac ca el.

| CuriousStuff a răspuns (pentru doreal):

Nu au de unde sa stie ei ce o sa se intample in 2019.
Ministerul decide cum se da bacul si astia nu isi fac planuri pe termen asa lung. Cand s-au implementat camerele de filamt elevii au stiut doar cu cateva luni inainte de bac, ca sa-ti dau un exemplu.