| Crisan_Sergiu_2000 a întrebat:

Imi poate fii scazuta media la purtare pentru ca am fugit de catre directoare? Pe scurt,eram cu niste prieteni jos la banca elevilor de servici si vorbeam cu ei, cand vine directoarea...eu cu inca un prieten am fugit de acolo direct in baie,dar celalalt amic a ramas acolo si i-a spus directoarei ce ora avem si ce facea acolo.Directoarea il trimite pe el la ora si cand urca scarile a fugit exact cand nu il vedea.Din pacate,a mers la profesoara de fizica (aveam ora de fizica atunci) si i-a spus ca o sa ne scada media la purtare si i-a informat pe colegi.A doua zi, in ora de Religie ne-a pus sa dam declaratii pe o foaie (ca la politie ftw). Dirigintele nu e o jigodie si in general ne sustine in tot ce facem...E posibil sa mi se scada media la purtare?

Răspuns Câştigător
| 5Cx a răspuns:

Nu lasa vinovatia din tine sa vorbeasca. Cereti scuze si fii calm, oricum cum o sa fie asa o sa fie nu poti schimba nimic de fiecare data cand dau un test sau ceva si am multe emotii ma gandesc ca peste 1 an doi o sa uite toata lumea si totul va fi o ameintire de care o sa rad mai tarziu. Nu ai ce face decat sa-ti irosesti niste ore din viata stresndute cu asta ai pierdut timp in care te-ai stresat degeaba si te-ai distrus pshic degeaba te stresezi ca nu ai ce face. Ce a fi a fii si asta e. Nu te mai stresa atata.

2 răspunsuri:
| 5Cx a răspuns:

Daca directoarea insista si dirigintele e suparat pe voi da e posibil dar poti sa ii spui mamei tale sa il sune si sa vorbeasca cu el (daca ai o mama de treaba).

| Crisan_Sergiu_2000 explică (pentru 5Cx):

Paaai..cum sa-ti explic...o data am fost luat de jandarmi pentru ca am scuturat aparatul cu mancare al scolii si cica as fi primit amenda 500 de lei *nu am primit nimic*.Ma tem sa fie o scamatorie prin care sa ma sperie doar, adica totusi, pentru ca am fugit de ea? Si ne mai pune sa dam si declaratii...Ma roade rau.

| 5Cx a răspuns (pentru Crisan_Sergiu_2000):

Nu lasa vinovatia din tine sa vorbeasca. Cereti scuze si fii calm, oricum cum o sa fie asa o sa fie nu poti schimba nimic de fiecare data cand dau un test sau ceva si am multe emotii ma gandesc ca peste 1 an doi o sa uite toata lumea si totul va fi o ameintire de care o sa rad mai tarziu. Nu ai ce face decat sa-ti irosesti niste ore din viata stresndute cu asta ai pierdut timp in care te-ai stresat degeaba si te-ai distrus pshic degeaba te stresezi ca nu ai ce face. Ce a fi a fii si asta e. Nu te mai stresa atata.