| G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

In calendarul bacului apare
10 - 12 iunie 2015 Evaluarea competentelor lingvistice de comunicare orala in limba materna - proba B

Aici intra ungurii si restul de minoritati? Sau cum? La romana am dat deja proba.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în acea perioadă se dau probele de către elevii minorităţilor, în limba : maghiară, germană, croată, italiană, sârbă, slovacă, turcă, ucraineană.

Vezi linkul :
subiecte2015.edu.ro/2015/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/B_competente_lingvistice_limbi_materne.zip

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Tollo a răspuns:

E pentru scolile care au ca limba de predare o limba straina.