| ionut7 a întrebat:

In fiecare clasa de liceu trebuie sa fie unul de care sa isi bat joc cam toti colegii?

Răspuns Câştigător
| Deniisze a răspuns:

Aşa este în unele clase.
Dacă sunt o clasă unită nu ar face asta.
Baftă şi sărbători fericite!

8 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Nu in fiecare clasa. dar in multe.

| Betty a răspuns:

Banuiesc da laughing adica la mine sunt 2 laughing un baiat si o fatalaughing... fata e o tocilara oh go on iar baiatul e prost saracullaughing trebuie sa-i strigi de 4 ori numele ca sa-si dea seama ca vorbesti cu ellaughing si in caz ca te aude se intoarce spre tine, iti face cu mana, zambeste ca mickey mouse si pleaca mai departe laughing

| Betty a răspuns:

@Cri$s
"tocilar" in limbajul nostru, se refera la acele "personaje" care pur si simplu nu au legatura cu viata normalalaughing
adica: stau si tocesc in pauza (pentru testul' de saptamana viitoare); care pur si simplu nu vorbesc, nu comunica cu ceilalti colegi; cei care sunt foarte timizi si se interiorizeaza; care nu chiulesc pentru ca "asa le-a spus mami"; cei care atunci cand toata clasa chiuleste la ora de fizica ei vor sa ramana pentru ca abia asteapta sa dea testul laughing; cei care trebuiesc tarati din clasa cand toata lume pleaca la ultima ora; cei care nu au prieteni; cei care nu ies in lume; cei care fug daca vad pe cineva fumandlaughing; cei care nu vin la petreceri pentru ca nu ies afara mai tarziu de ora 4(daca ies si atunci); cei care fug la diriga cu para; cei care se uita la tine ca la un extraterestru cand injuri si muuulte altele...
cuvantul "tocilar" nu se refera la cei cu rezultate bune la invatatura ci la cei care nu au viata sociala, degeaba ai citit tu toate lucrarile lui arhimede daca nu ai prieteni... in viata ai nevoie in primul rand de noroc, de prieteni, amici cum am mentionat si mai sus viata sociala si normal, de inteligenta...
stii cum e vorba aia: "un cerc de prieteni nu il faci cu compasul"
app cati ani ai, asa de curiozitate...

daca s-a strecurat vreo greseala de ortografie imi cer scuze... am scris repede si nu mai ma timp sa verific, pup love struck

| Cretaker a răspuns:

ăsta-i spiritul Crăciunului.

| JustMe4ever a răspuns:

Nu
mai multi
la mine in clasa sunt 3-4
rolling on the floor

| ANONIM10000000000 a răspuns:

Nu stiu. mie mi se pare gresit, adica si la noi in clasa mai radem unii de altii... dar pana ala urma suntem prieteni toti...ski de ce rebuie ca unul dintre ei sa fie batjocorit din niste motive foarte prostesti, voi v-ati gandit cum se simte acel copil? Unii rad de anumiti copii doar pentru ca nu sunt asa bogati sau au probleme, altii rad pentru ca unii copii sunt "tocilari"8-)asta inseamna ca acei copii invata f bine si au note mari cara in viitor for fi mai avantajatiwinking asa ca mi se pare frumos ca toti sa fie prieteni asa cu este si clasa noastra:X

| ALEXme_4367 a răspuns:

Nu in toate spre exemplu la noi in clasa nu e niciunu asa

| Fr3dy a răspuns:

Cam da, depinde de mentalitatea fiecarui elev deci daca se ia de toti puneti-va toti pe el si capacitil, depinde si de parinti cum lau educat.