| Biby a întrebat:

In prima zi de liceu cum stii unde trebuie sa te intalnesti cu colegii si diriginta? O sa strige ei fiecare clasa sau trebuie sa-ti dai seama singur?

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Fie o sa va strige diriginta/dirigintele, fie va fi careu pentru fiecare clasa. Trebuie doar sa fii atent. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit.Undeva in cyrtea liceului sunt afisate liste cu clasele. Te cauti in liste si te duci la sala mentionata acolo. Nu striga nimeni ci va fi un val vartej acolo cu toticare se cauta in liste sa vada in ce clasa si ce sala de curs vor fi. Dupa ce ati intrat in clase, vine dirigintele sau diriginta. In liceu sunt elevi mai mari sau profesori care va vor indruma spre sala de curs. La noi salile erau numerotate si numite: I-3 pentru etaj 1 sala 3, P4 pentru parter sala 4 si tot asa.

| thewomaninwhite a răspuns:

O sa anunte cel care tine discursul fiecare clasa si dirigintele ei.

| Voro a răspuns:

Diriginta/Dirigintele vostru o sa va strige pe fiecare in parte, cei care sunteti la clasa lui/ei, dupa care va veti strange si la cabinet o sa discutati mai multe lucruri: propria prezentare, orar, manuale si asa mai departe;

| TuAngel a răspuns:

Presupun ca esti in clasa a 9 a.Cand am inceput liceul ne-am intalnit in curtea scolii, dupa fiecare diriginte a strigat clasa lui si am mers cu el intr-o sala de curs.Acolo m-am intalnit si cu colegii.Trebuie sa fii atenta cand se striga clasa, asta e tot.^^