| dany248y a întrebat:

In manualul de clasa a cincea sun poezii? cate sunt? OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Pai s-ar putea sa ai editura humanitas si are poezii precum:Furnica de Tudor Arghezi, Cartile lui Apolodor de Gellu Naum, Sfarsit de toamna de V.Alecsandri,Ce te legeni... de M. Eminescu. Sper sa iti fie de folos funda?

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Depinde de manual. Sunt mai multe tipuri de manuale. In unele sunt poezii, iar in altele nu sad. In clasa acincea din cate imi amintesc eu nu prea gasesti poezii pentru ca atunci nu faci comentarii si analize literare ci mai mult gramatica.

| Bizera_Raluca_1997 a răspuns:

Imi pare rau dar depinde de manual acum nu prea stiu ce manual aveti voi?!