| ﱞﱞﱞ a întrebat:

Intrebare pentru baimareni:
Care dintre liceele Mihai Eminescu si Gheorghe Sincai e mai bun la stiinte sociale?
Vreau o parere.
P.S. Stiu ca Sincai e cel mai bun la profil real.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Musai să fie băimăreni cei care răspund? =))
De ce oare?

Colegiul Naţional "Mihai Eminescu" Baia-Mare este pe locul 4 în "Topul liceelor", iar Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai" este pe locul 1 în acelaşi top - vezi Topul de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Deci, Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai" Baia-Mare este mai BUN :)

Toate cele bune!

| ﱞﱞﱞ explică (pentru bursuc001):

Da, dar multa lume spune ca Eminescu e mai bun la stiinte sociale, asa ca vreau parerea unor oameni, nu a unui calculator care le sorteaza dupa media de admitere

| bursuc001 a răspuns (pentru ﱞﱞﱞ):

Mda, din PĂCATE, dacă te iei după tot felul de ZVONURI, "nu ajungi departe" şi te ÎNŞELI :(

Statistica/comparaţia respectivă are un rol şi o bază REALĂ!

Dacă Colegiul Naţional "Mihai Eminescu" ar fi "mai bun la stiinte sociale", atunci NU ar avea media de admitere mai MICĂ - din contră, ar fi mai MARE deoarece s-ar "înghesui" mai mulţi ( & mai buni ) elevi!
Poţi face comparaţie între mediile de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

De asemenea, faptul că C.N. "Gheorghe Şincai" este mai BUN reiese şi din datele de la BAC : media este mai MARE, promovabilitatea este 100 % & există şi un elev cu media 10!
http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

Deci, REPET : Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai" Baia-Mare este mai BUN :D
NU te mai lua după tot felul de zvonuri, orientează-te după medii & rezultatele obţinute de elevii de la acel Colegiu!

O seară frumoasă!

| ﱞﱞﱞ explică:

Reported

| ﱞﱞﱞ explică:

OMFG tu chiar spamezi toate intrebarile wtf

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Eu cred ca Mihai Eminescu este mai bun ca stiinte sociale ...Cunosc pe cineva acolo si stiu sigur. Funda?