| Ioana9898 a întrebat:

Întrebare pentru studenți.
Sunt anul 2 la facultate, în anul întâi în primul semestru a fost ok, am dat toate examenele bine(am trecut de la taxa la buget), in al doilea semestru am început sa chiulesc, astfel am rămas cu 3 materii pe care trebuie sa le repet anul acesta(2 se suprapun cu alte cursuri).
In anul 2 m-am angajat, in primul semestru nu m-am prezentat la nici un examen. Credeți că am șanse să acumulez numărul de credite necesar ca să trec în anul următor, ca să trec trebuie să dau bine sesiunea din vară+plus examenele la materiile recontractate și să dau măcar 2 din 5 restanțe în sesiunea din toamnă.
Nu știu ce să fac, să îmi iau actele și să intru la altă facultate sau să dau din coate și să o termin pe aceasta. Îmi pare rău să renunț, pentru că am pierdut 2 ani și simt că îi dezamăgesc pe toți. Credeți ca e posibil să reușesc să trec anul, din experiența voastră cât de greu se dă o restanță?

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ținând cont ca nu ai mers la cursuri...slabe sanse.
La alta facultate ei sa faci la fel, te inscrii, nu mergi, renunti, începi alta și tot asa.

| Frank51 a răspuns:

Eu în anul 1 am avut 5 restanțe, le-am luat pe toate în toamna aia.

Un prieten a avut 7 sau 8 restanțe, le-a luat pe toate în aceeași zi.