| theyonutzu a întrebat:

La Adminsistrarea Afacerilor in limba engleza la UAIC Iasi se accepta ca Certificat de limba Atestatul eliberat de liceu pentru cei de bilingv si de intensiv engleza?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In ghidul candidatului(http://www.feaa.uaic.ro/ro/main/page/242) scrie clar, pe intelesul tuturor : ori dai proba de competenta in data de 15 iulie, ori detii un certificat TOEFL, CAE sau IELTS.

| theyonutzu explică (pentru alessia5158):

Pacat ca la mine nu se deschide pagina asta.

| alessia5158 a răspuns (pentru theyonutzu):

Http://www.feaa.uaic.ro/ro/main/category/48 si da un clik pe "admitere licenta"
Proba de competenta se noteaza cu "admis-respins" --- nu este cu punctaj!

3 răspunsuri:
| theyonutzu explică:

Are cineva idee ce punctaj trebuie sa obtinem la test? Presupun ca rezultatul nu va conta la media de admitere, ci trebuie sa trecem peste un anumit scor.