| R_8074 a întrebat:

Ca sa devin psiholog trebuie la liceu sa merg la Stiinte sociale?

8 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Nu conteaza foarte mult acest lucru. Insa la stiinte sociale se studiaza mai mult partea de care ai nevoie la psihologie. De exemplu eu sunt la bio-chimie. As putea sa fac psihologia dupa, dar nu voi avea aceleasi notiuni pe care le au cei de la sociale.

| GodBlessYou a răspuns:

Cu un blowjob intri oriunde!

| DEBrown a răspuns:

Nu are importanta ce liceu faci.

| DoarImpreuna a răspuns:

Nu conteaza liceul prea tare. Dar daca ai un asemenea profil pe acolo merita sa pornesti din acest domeniu. Sincer daca asi fi acum in fata acestei decizii asi urma un liceu pe profil la care sa ma descurc bine pentru a lua note mari si dupa aceea poti intra oriunde.

| JhoNutz a răspuns:

Eu unu am fost la liceu la mate-info, acum sunt anul I la informatica, dar ma pot duce la psihologie de la anul, nu e nici o problema. Probabil ca ar ajuta sa te duci la stiinte sociale, in sensul ca ai face ceva mai multa psihologie. O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat, poti merge la ce liceu vrei tu, oricum o sa inveti pentru admitere in clasa a12a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Poti urma orice liceu doresti numai ca daca urmezi de ex mate-info si apoi vrei sa mergi la psiho, o sa-ti fie mai greu pentru ca nu vei stii lucrurile de baza ale psihologiei care se fac la liceu profil stiinte sociale. Si eu vreau sa merg tot la stiinte socialehappy
Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| R_3616 a răspuns:

Nu.
Poţi merge la orice profil vrei.
După ce termini liceul, mergi la Psihologie.