| AlroAlex98 a întrebat:

La ce materii se da bac la Profilul Ştiinte Sociale şi la ce materii se dau acele compeţente?

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Buna ^^ bacalaureatul il vei da din romana ( uman ), istorie si ai de ales intre geografie, economie, logica, psihologie, sociologie si filosofie. Competentele se dau la fiecare liceu la fel, adica la romana, la tic si la o limba straina studiata la alegere.

2 răspunsuri:
| sparky34 a răspuns:

Sunt si eu la stiinte sociale. Dai bac la romana, istorie si la alegere poti da la geografie, psihologie, logica, filozofie.

| AlroAlex98 explică (pentru sparky34):

E bine ca eu vreau sa scap de limbile straine