| anonim_4396 a întrebat:

La Evaluarea Națională, am scris că "și" este conjuncție coordonatoare, uitând să precizez că e și copulativă. Este posibil să-mi scadă, având în vedere că pe un site am văzut scris cum am făcut eu, fiind vorba de un profesor din București care a rezolvat subiectele pentru acel ziar online?

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Dacă eu am pus doar conjuncţie şi profesoara a zis că îmi punctează, îţi punctează şi ţie laughing

| LSMM a răspuns (pentru MadRaven):

A, m-am liniștit. Atât numai să nu dau de un evaluator "anapoda", care să nu gândească ca profesoara ta de română laughing

| MadRaven a răspuns (pentru LSMM):

laughing De asta mă tem şi eu laughing

| aurora23 a răspuns:

Iti da sunt sigura de asta