| AcularRaluca a întrebat:

La evaluarea națională de clasa a 8-a, cele 14 puncte, cum se acorda mi exact? Am vreo 4 tăieturi, dar cu o singura linie orizontal, iar scrisul meu a devenit mai urat la al doilea subiect. As fi depunctata mult pentru asta?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai respectat așezarea corectă a textului în pagină, regulile de ortografie și punctuație, dacă scrisul e lizibil și exprimarea coerentă, nu vei fi depunctată, chiar dacă scrisul nu a fost caligrafic. Success!