| AcestaSuntEu a întrebat:

Azi am sustinut proba de examen national la romana si am o nelamurire:pentru cei care stiu, la subiectul 1 exercitiul 3 ne-a spus sa transcriemdoua cuvinte/grupuri de cuvinte care se refera la spatiul in care se petrece actiunea..Eu am scris vara si vacanta cea mare, si as vrea sa stiu, este corect ceea ce am scris?

9 răspunsuri:
| Diiaanna a răspuns:

Desi este putin discutabil s-ar putea sa iti puncteze si cel de-al doilea exemplu, depinde de evaluator. Bafta!

| AwaZoh98 a răspuns:

Iti cerea indice temporal, nu spatial. big grin
Si da, cred ca este correct. big grin

| Lowsensitive a răspuns:

Buna! Si eu am avut azi examenul primul cuvant este bun ca indice spatial al doilea nu e bun caci am vazut baremele...

| Diiaanna a răspuns (pentru Lowsensitive):

• Se puncteaza oricare alte formulari / modalitati de rezolvare corecta a cerintelor. Nu doar ce scrie in barem este corectwinking

| AndFoc a răspuns:

Pai spunea sa te referi la spatiu si tu ai scris vara si vacanta cea mare, parca se refera mai mult la timp dar e probabil sa puncteze nu stiu sigur...

| AcestaSuntEu explică (pentru AndFoc):

Scuze,la timp am copiat gresit...sad

| AndFoc a răspuns (pentru AcestaSuntEu):

Cu siguranta o sa iti puncteze, nici eu nu m`am uitat cu atentie pe subiectele voastre. Funditabatting eyelashes?

| MentoMentocescu a răspuns:

Se lua impreuna deci e un singur indice temporalwinking

| andrei7333 a răspuns:

DA e corect si al doilea cuvant era "la pargaitul strugurilor"