| Azul a întrebat:

Da... tot despre Evaluarea Nationala vreau sa va intreb happy
In primul rand, daca am pus la Subiectul I A.3 "vara, la vacanta cea mare", "indata, dupa impartirea premiilor" este bine?
In al doilea rand la Subiectul I A.2 am scris ca virgula desparte termenii unei enumeratii, dar am scris si despre relatia de coordonare prin jonctiune, care de fapt era juxtapunere, da stiu. daca in barem scrie doar despre enumeratie, credeti ca imi scade ceva, daca am gresit aceasta "jonctiune"?

Va multumesc si va urez succes! ☺

Răspuns Câştigător
| reirei1999 a răspuns:

La prima intrebare raspunsul este afirmativ, cat despre a doua, mai bine nu scriai...e foarte posibil sa scada pentru ca asta dovedeste lipsa de cunostinte...

| Azul explică (pentru reirei1999):

Nici eu nu stiu de ce am scris! :'( multumesc frumos pentru raspuns!

| reirei1999 a răspuns (pentru Azul):

Nici o funda?crying(

| Azul explică (pentru reirei1999):

laughing) Poftim!winking

6 răspunsuri:
| BlackChocolate1 a răspuns:

Despre a doua habar nu am...eu am scris dintre cele doua ale tale doar prima, si sunt convinsa ca e bine.Iar la chestia cu virgula am scris doar enumeratie, habar nu aveam de juxtapunerea aia. big grin

| Azul explică (pentru BlackChocolate1):

laughing bine ca nu ai avut habar! ca altfel poate era mai rau. bravo happy

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Azul):

Da,cateodata chiar e mai bine sa nu stii... happy