| loggertiffman a întrebat:

La examen am scris sinonim pentru fiindca=pentru ca mi se ia in considerare? ca am barem nu exista varianta asta

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Fiindca are si alte sinonime, in afara de "pentru ca" si nu apare varianta in barem pentru ca s-au preferat cele scrise intr-un cuvant: deoarece, intrucat.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În acel barem sunt trecute doar câteva exemple, nu toate. E bine și pentru că.

| onutica135 a răspuns:

Da, este bun si alaa. Sper ca te-am ajutat, fundita. :*

| costisuruniuc a răspuns:

Nu cred eu am scris deoarece

| onutica135 a răspuns (pentru costisuruniuc):

Pai deoarece era in barem. Merge si pentru ca.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru costisuruniuc):

Și nu e același lucru?

| ThePerfectMan28 a răspuns:

E bun

| LILI05 a răspuns:

Da se ia in considerare, in barem nu sunt trecute toate variantele de raspuns.eu au pus din cauza si nu era in barem si profa a zis ca-i bine