| xSequel a întrebat:

La o facultate de teatru, pregatirea de cand trebuie facuta? Minim cati ani inainte de a da admiterea?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu e corectă expresia „La o facultate de teatru...".
Corect este „ Pentru o facultate..."
Dacă te pregătești să devii actor trebuie să știi vorbi corect românește.

| xSequel explică (pentru corolav):

Fiecare actor a pornit de jos. Inca lucrez la gramatica mea. Mersi de corectare.

| pilaf a răspuns:

Depinde de cât ești dispus să investești ca timp și bani.
Referitor la bani, las la aprecierea ta (fiecare e stăpân pe fondurile proprii).
Ca pregătire, minim un an înainte. Și tot vei avea emoții. Ca să fie treaba treabă, aș zice doi ani.