| 6Anonim9 a întrebat:

La profilul stiinte ale naturii (bio-chimie) se da bacul din mate, romana, bio si chimie? Sau iti da voie sa alegi intre fizica si chimie? Fundaaa!winking

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Am terminat acest profil, deci poti sa ai incredere in ceea ce-ti spun. Tezele se dau din romana, matematica si doua materii, la alegere, dintre biologie, chimie si fizica. BAC-ul, insa, se da din romana, matematica (M2, mai usoara decat cea de la mate-info) si o singura materie, la alegere, dintre biologie, chimie si fizica. Recomand biologia.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Vezi materiile la care dai teze la linkul :
http://isj.gj.edu.ro/wp-content/uploads/2015/10/teze_2015-2016.pdf

Vezi materiile la care se dă ( acum ) BAC-ul în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Vezi detalii despre BAC-ul după legea nouă în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......iam-ca-se/

Toate cele bune!

| BuxyAmstaff a răspuns:

Eu am terminat acum la stiinte ale naturii, dai bacul la Mate m2, romana si la alegere info, chimie, fizica sau biologie

| fictionperson a răspuns:

Probele obilgatorii de la profilul real sunt Limba Romana si Matematica!
A treia proba trebuie sa ti-o alegi tu dintre fizica/biologie/chimie si informatica(dar nu sunt sigur daca e si proba asta la stiintele naturii)!

| Air4 a răspuns:

Chime si romana deoarece sunt cele mai literare si populare!
Funda?