| StartingANewLife a întrebat:

La subiectul 1 de bac, punctul 1 am scris ca sinonim contextual patima= obsesie. e bine? in barem scrie patima=pasiune.
la 5, campul semantic al cuvantului >creatie- scris, artist, talent.
la punctul 6 am scris motivul aspiratiei catre absolut si nici de asta nu sunt sigura ca e bine...
la punctul 8 s-au cerut 2 trasaturi ale genului epic. am scris naratorul-personaj si conflictul interior si exterior. este bine ca m-am referit la conflicte ca si trasatura a genului epic?

va rog, astept raspuns, daca ceea ce am scris este corect!

4 răspunsuri:
| haifisch a răspuns:

N-am un raspuns, dar am o intrebare/rugaminte. De unde ai baremul? Da-mi-l si mie.

Later edit: L-am gasit.

| andre3a92 a răspuns:

Acelasi lucru am scris si eu la patima,insa nu prea are legatura cu textul,era mai degraba pasiune, viciu.cel mai bine e sa nu impacientezi, si sa astepti rezultatul.dar la partea a3a ce ai scris?

| anonim_2811 a răspuns:

Deci viciu este bine?