| totElodia a întrebat:

La evaluarea nationala (la cele doua trasaturi ale genului epic prezente in textul "Din durerile lumii de Alexandru Vlahuta ) am scris: utilizarea naratiunii ca mod principal de expunere si existenta unei actiuni ample.
La "actiune ampla" - este corect? Cat credeti ca o sa-mi puncteze?
p.s: nu-mi spuneti sa ma uit pe barem, pentru ca la barem sunt date doar 2 exemple de trasaturi ale genului epic.

2 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai cred ca o sa-ti puncteze, prima trasatura este buna si cred ca si a doua este destul de buna.
Depinde si ce profesor iti va corecte lucrarea. Poate iti da doar 3puncte, nu stiu ce sa zic.
Bafta pentru maine! happy
*-*

| totElodia explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Am luat 9.45... Egh, buna si asta!