| AnaMariaStefyqp a întrebat:

Legat de inscriere la liceu.
Pe acea brosura scrie liceul nota de intrare si toate cele, dar dupa scrie observatii. Ce ar trebui sa insemne? Scrie de exemplu:
Colegiul national Octav Onicescu
Mate info, observatii: 1 intensiv info, 1 intensiv engleza
Asta inseamna ca sunt 3 variante?
Intensiv info, engleza si normal?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Da, sunt 3 profile.

Matematica-informatica, informatica intensiv.
Matematica-informatica, engleza intensiv.
Matematica-informatica simplu.

Eu la liceu am fost pe matematica-informatica intensiv informatica. Liceul nostru nu a avut intensiv engleza sau simplu, deci nu ma intreba diferenta.
Totusi, banuiala mea este ca cei de la intensiv informatica vor avea mai multe ore de informatica pe saptamana fata de celelalte 2 profile. Si probabil cel intensiv engleza va avea mai multe ore de engleza.
Din cate am auzit la intensiv info sunt 4 de info si la intensiv engleza 4 de engleza.