| Alex98qwerty a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva va rog frumos? Ieri am sustinut proba de romana la evaluarea nationala si la compunerea imaginativa am scris 21 de randuri, iar limita era de 10-15.Credeti ca o sa imi scada? Dau funda mersii :* happy

3 răspunsuri:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Depinde doar de corector.In cazul nefavorabil, iti va scadea 20 de sutimi.

| Alex98qwerty explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Doar 20? Pfiuu m-am linistit...

| Ellie01 a răspuns:

Mie mi-a zis o profesoara, care a mers si anul trecut la corectat, ca nu sta nimeni sa numere randurile la fiecare compunere din fiecare lucrare. Daca ai fi scris doua pagini, probabil ca ar observa, insa nu e o diferenta daca ai scris 20 in loc de 15 randuri.