| conrob a întrebat:

Mai am doar o singura intrebare despre transfer, credeti ca este un plus ca te transferi la alt liceu cu acelasi profil decat la alt liceu dar si cu profil diferit? sau daca e sa te primeasca cu acelasi profil te primeste si fara sa ai acelasi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este mai usor pentru tine sa te transferi la un liceu cu acelasi profil, avand in vedere ca nu va trebui sa sustii si sa reusesti la examene de diferenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Ca te aproba sau nu depinde de CA al liceului respectiv si de indeplinirea conditiei de medie si sa nu se depaseasca numarul de elevi din clasa.