| Grancea_Daryus_1992 a întrebat:

Maine dau test la mate algebra din ecuatii si inecuatii cam care sunt regulile de baza si ce ar trebui sa invat ca sa iau nota mare dar fara sa invat chesti inutile(sunt in clasa a7a)
Dau fundita...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti la 2 noatea pe forumuri, inaintea unui test important, ma indoiesc ca vei fii capabil sa te concentrezi si sa rezolvi ceva la test.
Oricum, la ora asta nu mai ai ce invata, ca nu asimilezi nimic. in plus, maine vei fii atat de obosit, ca nu-ti vei aduce aminte nici ce stiai deja.

| Sonia822 a răspuns:

Mai bine citeste un acatist. Doar Dumnezeu face minuni in situatii d-astea, si DOAR pentru cine crede in El. E un fel de forta pe care o poti directiona acolo unde ai nevoie. Roaga-te sa nu vina profesoara, sau ceva. happy

| TristanTzara a răspuns:

Să știi formula pentru ecuția de gradul doi (daca ati facut-o, nu stiu daca ati facut-o) și scazi, aduni, înmulțești, împărțești, ridici la putere pe ambele părți până îți rămâne x singur în stânga.

Fundă?

| Emazio a răspuns:

Cam tarziu te-ai gandit sa intrebi... Din pacate nu pot sa te ajut, fiind pe filiera umanista, deja am uitat laughing