| cRaNs1MoRe a întrebat:

Mâine trebuie să bifez la ce profil vreau şi nu sunt hotărât. La examene am luat 8.7 la română şi 8.4 la mate. Aş opta pentru ştiințe ale naturii, dar văd că se bazează mult pe fizică, chimie şi biologie, care nu prea îmi plac. Aş mai opta şi pentru filologie, dar se toceşte mult, ceea ce mie nu.mi prea place laughing. Îmi place puțin engleza, dar cam aşa îmi plac şi cele de la ştiințe, franceza şi latina nu.mi plac deloc... pe ce profil să merg în opinia voastră?

Răspuns Câştigător
| PrivateUsername12345 a răspuns:

La stiinte ale naturii nu se bazeaza pe fizica. Daca vrei fizica sa ti se ia te duci la mate-info (eu sunt acolo).La stiinte ale naturii se bazeaza pe biologie/chimie. Asta vei da si la BAC:romana, biologie/chimie, matematica m2 (adica matematica mai usoara).Tu trebuie sa stii ce vrei, nu noi laughing E ok profilul asta, parerea mea. Astept raspuns cu alegerea ta. Bafta la liceu, ai inceput "o noua viata". Profita de anii astia. Pupic :*

| AFR81 a răspuns (pentru PrivateUsername12345):

De fapt esti foarte prost informata. Stiinte ale naturii se bazeaza pe fizica. Orele de fizica sunt egale cu cele de chimie si biologie. BAC-ul il dai la romana, la biologie/chimie/fizica la alegere si matematica m2.

| PrivateUsername12345 a răspuns (pentru AFR81):

Prost informata esti tu draguta. Daca vrei fizica te duci la mate-info.winkingwinking Profilul stiinte le naturii pune accent pe biologie.

| AFR81 a răspuns (pentru PrivateUsername12345):

In primul rand, sunt baiat. In al doilea rand, doar ce am terminat liceul la o clasa cu profil real, specializare stiinte ale naturii. Sunt indreptatit sa te contrazic si am si dreptate.

7 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Filologiewinking

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

La stiinte sociale. happy acolo se face romana, istorie, latina faci doar o ora, franceza doua ore daca faci limba 2. Acum depinde si de ce iti doresti tu.

| cRaNs1MoRe explică:

Mersi :* merg pe ştiințe ale naturii, cu matematica, biologia şi chimia mă descurc cât de cât, dar nu.mi plac franceza şi latina mai deloc.

| cRaNs1MoRe explică:

Şi cu fizica mă descurc mai bine față de limbile străine şi istorie unde trebuie memorat mult pentru notă mare.