| inflicted a întrebat:

Merită să faci facultatea de Farmacie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar dacă asta îți dorești cu adevărat, și ești pasionat de chimie, botanică etc.
Chestia e că unii oameni au impresia că farmacistul e același vânzător ca și ăla de la non stop. Gen faci 5 ani grei de facultate, înveți chimie până nu mai poți, și când te angajezi vine un client la tine cu "bUnĂ ZiUa dOaMnA VâNzĂtOArE".

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărul e că înveți 5 ani chimie nasoală ca sa bagi niste coduri de pe o foicică într-un computer laughing. Dacă nu ești pasionat de domeniu, nu merge.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, mai ales la ce căutare și răspândire au farmaciile azi

| Dalmore a răspuns:

Merită să înveți 5 ani chimie ca să fii vânzătoare? Daca îți place, da.

| ancaval a răspuns:

Dacă tu crezi că găsești de lucru...fă facultatea.

Oricum, greu de reușit în domeniul de sănătate, farmacie. Puține locuri de muncă, mulți absolvenți.

| CapDeSfecla a răspuns (pentru ancaval):

Cred ca greșești.In sanatate mereu se caută daca nu aici cu siguranta in alta parte.

| inflicted explică (pentru CapDeSfecla):

Eu aud des că nu se caută farmaciste că sunt prea multe

| CapDeSfecla a răspuns (pentru inflicted):

Posibil.Dar medicina da sau alte ramuri ale sănătății.

| ancaval a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Exact. 5 locuri disponibile și 240 de candidați.

| asuari a răspuns:

Au un salariu frumos farmaciștii. Asta conteazăwinking