| AvalohAlyn a întrebat:

Merita sa ma duc/sa ma transfer la un liceu privat? Sau e mai bine la unul de stat? Argumentati

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Eu unul as recomanda la unul privat, acolo profesorii au totusi un salariu mai bine sunt mai motivati, in timp ce in liceele de stat nu sta la fel treaba, acum desigur sunt si licee de stat bune, dar la care se intra cu media peste 9.
Alegerea ta, daca iti permiti mai bine la un liceu privat spun eu.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te dau banii afara din casa, vrei sa fii cool si toti colegii tai sa fie copii de bani gata plini de fite si iphone... du te la un liceu privat ca oricum mai multe nu inveti

| AvalohAlyn explică (pentru suntserios):

Chiar nu ma dau banii afara din casa. taxa e mica si platesti si in rate..de asta m-a atras.Ma rog. Sunt in dilemalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Daca te duci sa nu te puna pacatul sa zici ca platesti in rate ca rad si curcile pe strada de tine. cum s-a zis mai sus, acolo se duc aia de bani gata iti dai seama cat de prost te-ar lua daca ar stii ca platesti in rate.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Pai e un liceu din provincie, singurul particular din oras, si multa lume plateste in ratelaughing Nu e ceva de fite din Bucuresti cu taxa de 6000 lei. Oricum ma mai gandesc..fite sunt peste tot..cateodata si aia saraci au caracter 0 si cred ca in orice liceu sunt elevi cu fite.In fine.Merci de raspuns

| kiri11 a răspuns:

Privat - de stat acelasi ca! In privat poate ai sanse sa inveti cv mai multe happy