| GeorgeEduard a întrebat:

"Nu arunca greseala ta asupra altuia, ci mai bine indreapt-o". Oare ce vrea sa semnfice? Imi puteti explica?

5 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Înseamnă să nu învinovăţeti alte persoane pentru greşeala ta, ci să încerci să repari ce ai greşit.

Răspuns utilizator avertizat
| Sfetnicul a răspuns:

Dacă joci fotbal și ești portar și iei gol, tu ești de vină, nu fundașul, nu "șutul imparabil" al atacantului. Încearcă să aperi mai bine, să te concentrezi la minge și la adversari și nu mai certa pe toată lumea că ești tu varză în poartă.

| gabrielatulbu2001 a răspuns:

Inseamna ca daca ai facut o greseala nu o pune pe altcineva sa o rezolve sau ca el a facut acea greseala repar-o caci astfel ti se iarta

| Joaca123 a răspuns:

Înseamnă că nu trebuie să pui pe cineva sa facă aceeasi greseala si să o îndrepți.
CRED CĂ TE-AM AJUTAT.