| Neymar2 a întrebat:

Nu stiu ce profil sa aleg la liceu. As vrea la mate - info, deoarece sunt bun la informatica dar sunt praf la mate. Sunt bun la romana, engleza, istorie, geografie... ce profil mi s-ar potrivi?

3 răspunsuri:
| DiiaM a răspuns:

Exista profil uman(filologie), bazat pe romana,istorie,plus una sau doua limbi straine (acestea ar fi cele mai multe ore pe saptamana, de care ti-am zis); sau ar mai fi stiinte sociale(logica, sociologie...aici faci cam de toate) [Funda?batting eyelashes] P.S nu am mai adaugat mate-info ptk` ai zis ca esti praf la mate!happy

| BrutalMusic a răspuns:

Sincer fiecare persoana are talentul sau de a intelege si fiecare are inclinatie pentru cv anumewinking nu poti fi bun la toate.Despre profil nu stiu ce sa zicthinking alege-ti un profil la care intelegi materiile, nu la care ai de tocit[si uneori in zadar ptk tot nu intelegi]hee hee iti va veni mai usor, altfel straight face.Si alege ceea ce iti placewinking[[P.S---crsmadalina95 nuprea are dreptate ptk istoria si geografia sunt materii usoare si logice, mai ales istoria.Nu ai nimic de tocitwinkingoh go on]

| crsmadalina95 a răspuns:

Pai in primul rand, trebuie sa stii ca la mate-info se "mananca informatica", mai ales daca esti la intensiv cu 6 ore pe saptamana(ca mine). Difera total de informatica aia usoara pe care o faceai in generala(T.I.C). Daca esti bun la romana, engleza, istorie, geografie iti recomand stinte sociale. Exact pe asta se pune accent acolo. Si in plus istoria, geografia, nu tine de intelegere, tine de "toceala". Succes sa alegi profilul care te defineste :*