| Losnams a întrebat:

Oare merita sa ma duc la profil stiinte ale naturii daca nu ma pasioneaza chimia si biologia? Si faza e daca ma duc la mate info mi e frica sa nu fie prea greu.iar la profil uman nu am ce cauta..sunt paralel cu toate materiile ce tin de filiera umana. Ce sa fac? Singura optiune romane mate info, dar v-am zis, mi-e frica de informatica aia si putin de matematică. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te pasioneaza chimia si biologia alta ramura nu ai de ales decat stiinte ale naturii. Daca faci profilu asta poti intra dupa aproape pe ce domeniu vrei.

| 10Anonim01 a răspuns:

Incearaca sa iti pui in balanta fiecare opțiune. Dacă stăm să ne gândim, peste tot e greu daca nu te pasionează. Gaseste o cale de mijloc si fa alegerea. Plus, chiar dacă o sa vezi ca nu merge te poti transfera. Documenteza-te bine si ai sa vezi ca vei face o alegere corecta. Lasă deoparte frica deoarece nu te ajuta cu nimic, ci doar iti ridica aiurea nivelul de stres si te griji.

| Omuletulvudeo a răspuns:

Daca vrei sa te duci la un liceul bun du-te la electronicaa