| LookBehinD a întrebat:

Ok deci am o mare dilema. Am pierdut deja 2 ani la o facultate de rahat (stiinte politice) si as vrea sa ma inscriu la altceva. Sunt din Craiova si am auzit despre facultatea de kinetoterapie (din cadrul facultatii de sport) ca este buna, ce pareri aveti? Domeniul nu ma atrage foarte mult insa nici nu-mi displace.
Mi ar placea sa lucrez ca programator, insa daca as merge la automatica nu m-as putea descurca pentru ca nu stiu deloc matematica, fizica sau ce se mai face pe acolo.
Astept niste sfaturi sincere.
multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea faci mare lucru cu Kinetoterapia, gasesti greu un loc de munca si nu e o munca prea placuta.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Iti place meseria sau nici macar nu stii ce inseamna?
Daca iti place, merita. Intereseaza-te ce inseamna exact ce vei face dupa absolvire. Sa nu pierzi alti 2 ani.