| AndreeaLaura00 a întrebat:

Parintii pot beneficia de deduceri la salariu daca nu sunt studenta si sunt la postliceala?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Normei de aplicare a Codului fiscal, citez:
"(4) Sunt considerate persoane aflate în întreţinere militarii în termen, studenţii şi elevii militari ai instituţiilor de învăţământ militare şi civile, peste vârsta de 18 ani, dacă veniturile obţinute sunt mai mici sau egale cu 510 lei lunar."
Fata de aceasta prevedere nu pot beneficia de deducere persoanala pentru tine.