| Bluegreyeyes a întrebat:

daca vreau sa ma înscriu la postliceala, si acum am terminat liceul, mai pot beneficia de indemnizatia de somaj?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca urmezi studii posliceale nu primesti indemnizatie de somaj.

| alessia5158 a răspuns:

Daca vei fi admis/a la scoala postliceana sau iti gasesti de lucru dupa absolvirea liceului, NU vei primi indemnizatia de somaj.

In acest moment, pentru ca nu cunosti daca vei fi admisa sau nu la scoala postliceala, iti sugerez sa te inscrii la AJOFM ca "persoana aflata in cautarea unui loc de munca"--- cat mai repede pentru a nu depasi termenul de 60 de zile de la data absolvirii liceului. Cred ca, mai ai la dispozitie doar cateva zile pana la expirarea termenului de 60 de zile --- grabeste-te!