| lamai a întrebat:

Pe ce mana se tine ceasul?
De ce pe stanga sau pe dreapta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mana care o folosesti mai putin.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Criticul a spus foarte bine. De obicei se tine pe mana pe care o folosesti mai putin pentru a-l proteja de lovituri nedorite. De obicei e tinut pe mana stanga avand in vedere ca majoritatea sunt dreptaci. Dar poti sa il tii si pe mana dreapta daca stii ca poti fi atent.

| cretzufinish a răspuns:

Am mai intrebat si eu chestia asta. Normal eu stiu ca pe mana stanga se tine daca esti dreptaci mai ales. Pe mana dreapta am observat ca tin majoritatea vedetelor mai ales daca au si swarowsky laughing, dar probabil e cam incomod, mai ales la scris, cand dai cu cineva mana de ex.

| valy a răspuns:

Femeile pe dreapta.si barbatii pe stangawinking

| tarziu a răspuns:

Al meu e ceas cu cuc, il tin la gat

| DeMentaa a răspuns:

Pe stanga

| DeMentaa a răspuns:

Da si pe mana dreapta...

| DeMentaa a răspuns:

Daca esti stangaci pe dreapta daca esti deptaci pe stanga simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceasul meu e prea greu, am o pendula asa ca nu otin pe mina, o tin pe picior laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo il tin la stanga. ma deranjeaza cand scriu daca il tin la dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il tin pe stanga.

| alyna_4639 a răspuns:

Pe stanga mey...pff.big grin

| Elz a răspuns:

Eu stiu ca ceasul se poarta pe mana stanga.