| BBiiiaa a întrebat:

Pe ce site pot gasi probleme de fizica, clasa a noua? Nu conteaza daca sunt rezolvate sau nu.

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| alessa10 a răspuns:

Matefiz.org

| alessa10 a răspuns:

Matefiz.org acolo sunt probleme propuse de utilizatori si rezolvate de alti utilizatori, si nu numai la fizica

| BBiiiaa explică (pentru alessa10):

Nu pot sa intru pe site.

| alessa10 a răspuns (pentru BBiiiaa):

Incearca din nou

| csilex a răspuns:

Probleme rezolvate la fizica gasesti la adresa: http://formuleonline.blogspot.com/......a-9-a.html

| Suciu_Nicu_2000 a răspuns:

Un om priveste o piatra, sub incindenta normala, aflata pe fundul bazi de adancime h=1 m. CU câtpare mai ridicată piatra fata de fundul bazinului (na=4/3)

| Alexandru_Milan_1969 a răspuns:

Probleme rezolvate miscare

| Mita_Petru_2001 a răspuns:

Tpu.ro