| Rocky1234 a întrebat:

Pe data de 23 iunie proba scrisa la limba materna este obligatorie sau ce e cu ea? profesorii ne-au spus decat de cea de la mate si romana nu si de asta! deci?
Funda?

Răspuns Câştigător
| xLittleKidd a răspuns:

Proba scrisa la limba materna nu este obligatorie. Doar daca esti de alta nationalitate, dai examen la limba respectiva. Tu va trebui sa dai examen doar la romana si matematica.

| Rocky1234 explică (pentru xLittleKidd):

Merci,astept si alte raspunsuri, dar deocamdata esti pe primul loc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proba de limba materna este obligatorie pentru elevii care au studiat in alta limba decat romana, de exemplu in limba maghiara, germana, etc.

| Rocky1234 explică:

Ahaa!