| greenmoon a întrebat:

Pentru admiterea la facultate, se mai tine cont de mediile din liceu?

7 răspunsuri:
| MarianFCD a răspuns:

Buna! In principiu, fiecare facultate isi stabileste in ce proportie conteaza media din anii de liceu.

Mai sunt zvonuri cum ca nu s-ar mai lua in considerare deloc, dar cred ca fiecare facultate decide principiul. La ce facultate ai vrea sa mergi?

| greenmoon explică (pentru MarianFCD):

Litere sau arte plastice...

| dragos1294 a răspuns:

Din cate am inteles nu se mai i-a in considerare mediile din liceu doar media bacalaureatului

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Depinde de universitate eu stiu ca media de la bac este ce-a care se ia in calcul, dar cum ti-am mai spus depinde de universitate!

| asdfgh23 a răspuns:

Nu

| Alexnoname a răspuns:

Nu. conteaza numai notele de la bac din cate stiu eu happy

| PetitBeurre a răspuns:

Depinde de facultatea la care vrei sa aplici!