| Giada a întrebat:

Pentru cei care sunt la Umf Carol Davila. happy Stiu ca se da examen de admitere si ca trebuie sa iei minim 5. Dar exista un anumit numar de locuri? Sau toti care au nota 5 sunt admisi? Multumesc anticipat. :* Dau fundita...winking

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

125 de locuri
http://www.umf.ro/index.php/ro/admitere.html

2 răspunsuri:
| crazytalk a răspuns:

Bineinteles ca este un numar de locuri. Pentru medicina sunt 430 locuri la buget si 665 la taxa. Gasesti toate detaliile pe www.umf.ro la sectiunea admitere.

| Giada explică (pentru crazytalk):

Si la farmacie?
Ca eu am cautat pe site-ul lor, dar nu am gasit nimic despre un numar de locuri. Poate nu m-am uitat eu atent.
Mersi. happy