| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei ce au dat baul: Cum v-ati mobilizat voi sa luati bacul. Dati-mi si mie niste sfaturi. Si spuneti-mi si mie ce carti ati folosit pentru formule la mate.
p.s. eu dau bacul la mate, romana, biologie.

1 răspuns:
| LolaLollita a răspuns:

La romana mi-am facut din timp comentarii la toate operele, am incercat sa fac legaturi intre ele si autori pentru a retine mai usor. Am notat pe o foaie cronologic anul aparitiei fiecarei opere. Am invatat definitiile genurilor literare. Am facut inceputurile asemanatoare (Autorul X a fost un scriitor simbolist alaturi de Y si Z -> Autorul Y a fost un scriitor simbolist alaturi de X si Z).

La matematica, recunosc, am facut pregatire cu o profesoara, o data pe saptamana. In afara de ceea ce ne preda, nu am folosit alte carti. Mi-am notat formulele pe foi mari de hartie si le-am lipit pe pereti in camera mea. Le-am memorat usor, fara sa-mi dau seama, doar vazandu-le zilnic, in trecere.

Cu biologia nu te pot ajuta, caci eu am dat la informatica happy