| anonim_4396 a întrebat:

Pentru proiectul de la scoala cu firme de exercitiu (cred ca ati mai auzit de asa ceva, elevii isi creaza propria firma virtuala cu emblema, slogan, angajati, etc.) profa care se ocupa ne-a rugat ca atunci cand vom avea ora deschisa sa facem o tombola sau altceva de genul pentru invitati.Problema este ca nu se stie cati vor fi, nici cati domni si cate doamne.Si mai este chestia ca, fiind si sef de grup, nu as vrea sa fac ceva asemanator cu al celorlalte grupuri, ci ceva diferit. Daca ma puteti ajuta si pe mine cu ceva idei, poate sunt persoane pe acest site care au mai facut asa ceva, as fi recunoscatoare (+funda).:*happy

Răspuns Câştigător
| LittleButterfly a răspuns:

Si noi am avut ceva asemanator.big grin Poti de exemplu sa faci niste fluturasi cu datele, sloganul si emblema firmei pe care sa ii imparti invitatilor, un concurs pe tema produselor pe care le comercializeaza firma, si chiar si o tombola bine organizata este interesanta. happy
PS: Cate un pahar de suc fiecarui invitat pentru a-i mai "indulci" putin. big grin

| Aeri a răspuns (pentru LittleButterfly):

Pai si la tombola ce am putea oferi,tinand cont ca avem un,,buget de elevi" in care ar trebui sa ne incadram? am stat mult si ne-am gandit,prima data ne gandisem la niste lucruri handmade, ceva dragut si simbolic...dar nu stim preferintele juriului, si dupa cum am spus nici genul lor.ar trebui sa ne gandim la ceva neutru, dar nu gasim.

1 răspuns: